Tým Kliener uvádí

Tým Kliener uvádí

Díl II.

Sériová výroba Klieneru – sběrače koňského trusu byla spuštěna začátkem roku 2018 ve firmě Tvarmetal s.r.o ve Vysokém Mýtě.

Během roku se Týmu Kliener podařilo optimalizovat a automatizovat výrobu. Výrobce používá ohýbací CNC stroje a robotizované pracoviště pro svařování, což umožnilo zefektivnění výroby, snížení nákladů a tím snížení ceny pro uživatele.

Svařovna

Účinnost sběrače zajišťuje naběrací nůž, který byl dlouho testovaný. V různých fázích vývoje byly odzkoušeny hřebenové i rovné nože s různou geometrií. Výskedkem je speciálně tvarovaný naběrací nůž, který nastavením pomocí pákového mechanismu vůči terénu umožňuje spolu s opěrnými kolečky efektivní nabírání hmoty bez poškození travního drnu. Přes zadní zaoblenou hranu lze sběrač následně překlopit a vyklopit tak celý obsah najednou.

Při testování zařízení v nerovném terénu se potvrdil význam správných úhlů nastavení tažného vozidla a oje sběrače vůči sběrnému koši. Kliener proto umožňuje nejen nastavení sběrného nože vůči terénu, ale i nastavení výšky uchycení oje vůči tažnému vozidlu. Navíc dvojí kloubový závěs oje, kluzné lišty a také vyvážení hmotnosti zařízení umožňuje efektivní kopírování terénu na rovině i ve svahu.

Kloubový závěs oje

Opotřebitelné části zařízení – kluzné lišty a naběrací nůž jsou vyměnitelné a dají se objednat jako náhradní díly.

Vrstvené práškové lakování s následným vypálením v peci zajišťuje vysoký stupeň ochrany povrchu před korozí.

Po lakovně

Pomocí opěrných koleček lze zařízení nastavit do přepravní polohy, kdy uživatel může se sběračem přejet z místa na místo.

Testování zařízení v podmínkách, pro které bylo vyvinuto probíhalo v různém ročním období. Máme zkušenost s používáním sběrače ve výběhu, na vyšší trávě, v bahnitém terénu, na rovině i ve svahu. V prostředí, kde se stádo koní pohybuje 24 hodin denně, kde jednou za čas louku navštíví i stádo prasat a kde probíhá běžná údržba výběhů, pastvin a luk, t.j. jednou ročně vláčení, spásání a sekání.

Pastviny/výběhy4 Replies to “Tým Kliener uvádí”

 1. Dobry den, rozvázuji mezi vašim sběracem a ještě jedním, motorovým, pro mě je zásadní, jak pak obsah dostanu na vyklapeci vozik, aniž by se musel prehazovat? Dekuji.

  1. Dobrý den, těší nás Váš zájem o náš produkt. Kliener plně nahrazuje ruční sběr trusu do kolečka na velkých plochách. Jeho vyprázdnění je možné pouze překlopením přes zadní zaoblenou hranu nebo ručním vyházením mistovacími vidlemi, které jsou extrémně lehké a krásně kloužou po dně sběrače. Jestliže chcete pouze vyklápět, ale dostat obsah do výšky na vozík bez ručního přeházení, napadá mě doplnit sběrač pásovým přepravníkem. S pozdravem Vacková

 2. Dobrý den,

  Zajímalo mě stroj na sběr hnoje.
  Vyrábíte to a kolik to stojí?
  Provozuji svou společnost v Polsku a můžu vám prodat několik takových zařízení.
  Jde jen o pár věcí.
  Prosím, odpovězte.

  Pozdravuje Bartosze

  1. Dobrý den, ohledně prodeje sběrače koňského trusu mimo Českou republiku, prosím, kontaktujte Ing. Pavla Vacka.
   Tel +420731464274
   e-mail: vacek@kliener.cz
   S pozdravem Vacková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *